• JEZIORO
  POWIAT KOSZALIŃSKI
  INFORMACJE O TWOIM POWIECIE
 • STAROSTWO
  STAROSTWO POWIATOWE
  ul. Racławicka 13
 • WIATRAKI
  POWIAT KOSZALIŃSKI
  INFORMACJE O TWOIM POWIECIE
 • ZABYTKI
 • ZABYTKI C.D.
 • ZBIÓR POWIAT

Aktualności


Czterdzieści lat SOSW w Warninie

Czterdzieści lat SOSW w Warninie

18.06.2018 | Dodał: sylwia.wozniak@powiat.koszalin.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Warninie obchodzi jubileusz 40-lecia działalności. Placówka powstała w lutym 1978 roku. Od tego czasu przez jej mury przewinęło się ponad 300 wychowanków i 100 pedagogów. Obecnie w ośrodku przebywa 55 podopiecznych, którymi zajmuje się 36 opiekunów. SOSW w Warninie przeznaczony jest dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz ze sprzężeniami.

W uroczystościach jubileuszowych, które odbyły się 14 czerwca uczestniczyło wielu gości, m.in. absolwenci i obecni wychowankowie, pracownicy, byli dyrektorzy, przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczo-wychowawczych, samorządowcy, delegacja koszalińskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, dyrektorzy lokalnych instytucji i sponsorzy. Powiat koszaliński reprezentował starosta Marian Hermanowicz. Towarzyszyły mu panie na co dzień zajmujące się w powiatową oświatą (również placówką w Warninie) – radna Agnieszka Ławrynowicz oraz pracownice Starostwa Agnieszka Mróz i Marzena Pawłowska.  Obecny był również wicekurator zachodniopomorski Robert Stępień.

Dyrektor ośrodka Ryszard Pałczyński wraz z gronem współpracowników przygotowali bogaty program obchodów. Największą atrakcją był występ orkiestry wojskowej z Koszalina, która zagrała brawurowo koncert złożony ze znanych utworów pochodzących z kultowych produkcji filmowych. Szczególnie poruszające były prezentacje wokalno-taneczne podopiecznych ośrodka, towarzyszące podziękowaniom i życzeniom kierowanym do różnych osób zasłużonych dla SOSW w Warninie. Liczna grupa pracowników oraz przyjaciół ośrodka otrzymała okolicznościowe dyplomy i ceramiczne figurki przedstawiające anioły, symbolizujące ich wkład w działalność placówki w minionym czterdziestoleciu.