• JEZIORO
  POWIAT KOSZALIŃSKI
  INFORMACJE O TWOIM POWIECIE
 • STAROSTWO
  STAROSTWO POWIATOWE
  ul. Racławicka 13
 • WIATRAKI
  POWIAT KOSZALIŃSKI
  INFORMACJE O TWOIM POWIECIE
 • ZABYTKI
 • ZABYTKI C.D.
 • ZBIÓR POWIAT

Aktualności


,,Nowa jakość tworzenia polityk publicznych w Powiecie Koszalińskim

,,Nowa jakość tworzenia polityk publicznych w Powiecie Koszalińskim"

26.07.2018 | Dodał: karolina.jas@powiat.koszalin.pl

 „Nowa jakość tworzenia polityk publicznych w Powiecie Koszalińskim” - to innowacyjny projekt realizowany w partnerstwie międzysektorowym, ma ponadgminny charakter i otwartą formułę zapraszającą przedstawicieli organizacji pozarządowych (klubów sportowych, OSP, fundacji i stowarzyszeń) do wspólnych wydarzeń, szkoleń i promocji III sektora w powiecie koszalińskim.Realizowany jest od czerwca br, głównie na terenach trzech gmin powiatu koszalińskiego (Gminy Manowo,  Gminy Będzino  i Gminy Sianów), do których kieruje głównie działania - angażujecie mieszkańców i samorządy w procesy partycypacyjnego tworzenia aktów prawnych w zakresie współpracy JST-NGO's.

Organizacje pozarządowe otrzymają wsparcie szkoleniowe i doradcze m.in. z pozyskiwania środków zewnętrznych i tworzenia ofert, wdrożenia przepisów RODO, usług w zakresie księgowości, rozliczania projektów oraz działań promocyjnych. Dodatkowo, na terenie Sianowa utworzono Powiatowe Centrum Organizacji Pozarządowych - miejsce przyjazne NGO's  i grupom inicjatywnym, funkcjonujące od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych, otwarte dla NGO's z terenu  powiatu koszalińskiego.

Zaplanowano również  wiele wydarzeń integrujących NGO's oraz promujących  w świadomości mieszkańców podejmowane przez nie inicjatywy. Najważniejsze z nich to:  Powiatowe Tragi Organizacji Pozarządowych – na które już dziś serdecznie zapraszamy do Polanowa 15.09.2018r (podczas Dożynek Powiatowych) oraz  album stanowiący wizytówkę III sektora w powiecie koszalińskim, poświęcony działaniom statutowym NGO's, ich członkom i społecznikom.  

Informacje nt. projektu dostępne są na www.fundacja-roefs.pl oraz  na profilu Fb Fundacji ROEFS.

 Wszystkie zainteresowane NGO's zapraszamy do kontaktu i współpracy!!!