• JEZIORO
  POWIAT KOSZALIŃSKI
  INFORMACJE O TWOIM POWIECIE
 • STAROSTWO
  STAROSTWO POWIATOWE
  ul. Racławicka 13
 • WIATRAKI
  POWIAT KOSZALIŃSKI
  INFORMACJE O TWOIM POWIECIE
 • ZABYTKI
 • ZABYTKI C.D.
 • ZBIÓR POWIAT

Aktualności


"PRL PARTY" POŻEGNANIE LATA W MIELNIE

14.09.2018 | Dodał: sylwia.wozniak@powiat.koszalin.pl

„PRL PARTY” na pożegnanie lata w Mielnie

W Domu Pomocy Społecznej w Mielnie już po raz szesnasty zorganizowano „Pożegnanie Lata”, tym razem pod nazwą „PRL PARTY”. Impreza odbyła się 6 września na terenie placówki. Na estradzie zaprezentowali się artyści reprezentujący domy pomocy społecznej z terenu regionu środkowopomorskiego oraz przedstawiciele lokalnych zespołów ludowych, m.in. „Popowianie”. Oprócz mieszkańców i personelu DPS-u w Mielnie, występy oklaskiwali licznie przybyli goście, wśród nich Marian Hermanowicz, starosta koszaliński, Dariusz Kalinowski, wicestarosta oraz Olga Roszak-Pezała, burmistrz Mielna.

Zabawa przebiegała w konwencji peerelowskiej, a jej uczestnicy zwracali się do siebie per towarzyszu. Zabrzmiały też stare przeboje z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Większość mieszkańców z sentymentem wspominała dawne czasy, oglądając komediowe scenki z życia PRL-u oraz przypominając sobie hasła towarzyszące tamtej rzeczywistości. Jedno z nich: „Kobiety na traktory” zilustrowano przywożąc, na przyczepie ciągniętej przez starego Ursusa, damską część personelu mieleńskiej placówki. Na scenie panie odebrały podziękowania za swoją pracę oraz przygotowane przez mieszkańców symboliczne statuetki.

W powszechnej ocenie impreza była bardzo udana. Słowa uznania należą się zarówno dyr. Jolancie Wyszyńskiej, jak i całemu gronu pracowników DPS-u w Mielnie, którzy przyczynili się do jej organizacji i sprawnego przebiegu.