• JEZIORO
  POWIAT KOSZALIŃSKI
  INFORMACJE O TWOIM POWIECIE
 • STAROSTWO
  STAROSTWO POWIATOWE
  ul. Racławicka 13
 • WIATRAKI
  POWIAT KOSZALIŃSKI
  INFORMACJE O TWOIM POWIECIE
 • ZABYTKI
 • ZABYTKI C.D.
 • ZBIÓR POWIAT

Aktualności


PRZEKAZANIE ODBLASKÓW POLICJANTOM PRZEZ WICESTAROSTĘ KOSZALIŃSKIEGO

PRZEKAZANIE ODBLASKÓW POLICJANTOM PRZEZ WICESTAROSTĘ KOSZALIŃSKIEGO

18.04.2018 | Dodał: joanna.lipska@powiat.koszalin.pl

 

Komendant Miejski Policji w Koszalinie mł. insp. Krzysztof Sieląg odebrał od Wicestarosty Koszalińskiego Dariusza Kalinowskiego elementy odblaskowe. Ten niewielki element noszony na odzieży wierzchniej, niejednokrotnie może uratować nam zdrowie i życie.

         Dziś Komendant Miejski Policji w Koszalinie mł. insp. Krzysztof Sieląg otrzymał z rąk Wicestarosty Koszalińskiego Dariusza Kalinowskiego elementy odblaskowe. Będą one rozdawane niechronionym uczestnikom ruchu drogowego przez koszalińskich policjantów w ramach prowadzonych działań profilaktycznych.

         Szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego są piesi. Ciemne ubrania, kaptury i parasole utrudniają oraz ograniczają widoczność. To problem zwłaszcza w terenie niezabudowanym i  nieoświetlonym, gdzie piesi poruszają się skrajem pasa ruchu.

         Warto podkreślić, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Ta dodatkowa odległość pozwala kierowcy na bezpieczne ominięcie pieszego lub wyhamowanie pojazdu.

         Elementy odblaskowe bez względu na formę lub kolor zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w taki sposób, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obydwu kierunków.

         Pamiętajmy, że bezpieczeństwo pieszego zależy zarówno od niego, jak i kierowców. Każdy kierowca będzie mógł skuteczniej zareagować, gdy pieszy zostanie wcześniej zauważony.