• JEZIORO
  POWIAT KOSZALIŃSKI
  INFORMACJE O TWOIM POWIECIE
 • STAROSTWO
  STAROSTWO POWIATOWE
  ul. Racławicka 13
 • WIATRAKI
  POWIAT KOSZALIŃSKI
  INFORMACJE O TWOIM POWIECIE
 • ZABYTKI
 • ZABYTKI C.D.
 • ZBIÓR POWIAT

Aktualności


Realizacja projektu KLUBU STRZELECKIEGO LOTNIK ROSNOWO

11.09.2018 | Dodał: sylwia.wozniak@powiat.koszalin.pl

STRZELECKIE WAKACJE W ROSNOWIE

W tym roku po raz pierwszy UKS LOTNIK Rosnowo działający przy Szkole Podstawowej im. 26 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Rosnowie zorganizował w okresie letnim treningi strzeleckie prowadzone przez instruktora strzelectwa. Treningi odbywały się we środy na placu przy szkole podstawowej. Dziewczęta i chłopcy, a także osoby dorosłe strzelali z karabinków pneumatycznych do tarcz z odległości 10m. Treningi były częścią projektu "Klub Strzelecki LOTNIK Rosnowo", realizowanego w ramach programu marszałkowskiego SPOŁECZNIK. Klub na realizację otrzymał od marszałka województwa 3000 zł, które przeznaczono na zakup 3 karabinków pneumatycznych.

Projekt zakończył się 29 sierpnia Turniejem Strzeleckim o Puchar Wójta Gminy Manowo. Zawody dostarczyły sporo frajdy dzieciom i dorosłym, a rywalizacja była zacięta. W sumie strzelało 28 osób, a było też grono kibiców. Punktacja prowadzona była wspólnie dla dzieci i dorosłych, choć dzieci mogły strzelać z podpórki. Ostatecznie Puchary Wójta za pierwsze trzy miejsca zdobyli: Filip Grajper (86 pkt, 2x "10"), Piotr Elert (86 pkt, 1x "10"), Mariusz Łyszczarz (84 pkt, 2x "10").

Najlepsza dziesiątka:
1. Filip Grajper (86)
2. Piotr Elert (86)
3. Mariusz Łyszczarz (84)
4. Łucja Rybaczek (83)
5. Amelia Jachimowska (80)
6. Andrzej Placin (80)
7. Sebastian Rybaczek (79)
8. Eliza Elert (79)
9. Kornelia Jachimowska (78)
10. Mateusz Dudek (75)

Dziękujemy za wsparcie pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. 26 pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Rosnowie za pomoc organizacyjną, Wójtowi Gminy Manowo za ufundowanie pucharów, pani Annie Kozłowskiej za prowadzenie punktu obliczeń, oraz zawodnikom LOTNIKA za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Mimo zakończenia projektu sekcja strzelecka LOTNIKA nie kończy działalności. Obecnie realizowany est kolejny projekt finansowany przez Urząd Marszałkowski w ramach programu SPOŁECZZNIK – Bractwo Czarnoprochowe. W ramach projektu organizujemy 4 turnieje strzelectwa czarno prochowego na strzelnicach regionu koszalińskiego. Zainteresowanych zapraszamy na profil Klubu: facebook.com/UKS-Lotnik-Rosnowo