• JEZIORO
  POWIAT KOSZALIŃSKI
  INFORMACJE O TWOIM POWIECIE
 • STAROSTWO
  STAROSTWO POWIATOWE
  ul. Racławicka 13
 • WIATRAKI
  POWIAT KOSZALIŃSKI
  INFORMACJE O TWOIM POWIECIE
 • ZABYTKI
 • ZABYTKI C.D.
 • ZBIÓR POWIAT

Aktualności


XVIII Zachodniopomorski Festiwal Nauki 27.09.2018r.w Politechnice Koszalińskiej

13.09.2018 | Dodał: sylwia.wozniak@powiat.koszalin.pl

XVIII Zachodniopomorski Festiwal Nauki

XVIII Zachodniopomorski Festiwal Nauki w Politechnice Koszalińskiej organizowany jest co roku w ostatni czwartek września. Impreza stwarza możliwość bliższego zapoznania się z nauką w atrakcyjny i przystępny sposób. Festiwal skierowany jest do wszystkich grup wiekowych zainteresowanych nauką, kulturą, sztuką i wszystkimi ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata. Adresowany jest również do przedsiębiorstw z całego pomorza środkowego. To sposób na zainteresowanie przemysłu i firm potencjalnymi możliwościami zastosowań badań i odkryć naukowych.

Podczas Festiwalu odbywać się będą wykłady popularnonaukowe, dyskusje z udziałem publiczności, wystawy, pokazy sprzętu technicznego, prezentacje, doświadczenia, eksperymenty 
w laboratoriach naukowych, w tym m. in. wizualizacja zjawisk fizycznych i chemicznych. Będzie można zwiedzać na co dzień niedostępne laboratoria i warsztaty badawcze przyrodników, inżynierów, humanistów i artystów.

XVIII Zachodniopomorski Festiwal Nauki w Politechnice Koszalińskiej organizowany jest w trzech kampusach przy ulicach: Śniadeckich, Racławickiej, Kwiatkowskiego.

W głównej Auli Politechniki Koszalińskiej odbywać się będą pokazy światła i dźwięku – pokazy laserowe z efektami specjalnymi.

Pomiędzy Kampusami Politechniki Koszalińskiej będą kursować bezpłatne autobusy dla uczestników Festiwalu.

Szczegółowe informacje: http://festiwalnauki.tu.koszalin.pl/